close
چت روم
فار30 بلاگ
pishvaz.ir

پیشوازها10 توصیه برای محافظت از دور چشم

  • بازدید : 174
  • تاریخ: چهارشنبه 26 مهر 1391
  • نظرات

10 توصیه برای محافظت از دور چشم 1. اول از هر چیز ، محافظت چشم از اشعه های فرا بنفش بسیار مهم است. همیشه باید در هنگام بیرون رفتن از خانه در روشنایی روز از عینک های آفتابی مناسب استفاده کنید. باید در ساحل و یا مرکز خرید خیابانی که در معرض نور شدید خورشید قرار دارند از سایه بان استفاده کنید.


 2. نوع پوست خود را بشناسید. این یکی از مهمترین چیزهایی است که باید انجام دهید. اگر پوست چرب دارید می توانید حداقل سه بار در روز از گلاب و پنبه برای پاک کردن پوست استفاده کنید. باید یک بار نیز قبل از خواب این کار را انجام دهید. از سوی دیگر اگر پوست خشک یا معمولی دارید می توانید حداقل دو بار در روز از مرطوب کننده استفاده کنید. بعد از شستشوی صورت حتما از مرطوب کننده استفاده کنید.


3. یک کرم دور چشم خوب تهیه کنید. این کرم باید منبع پپتید های طبیعی باشد . به پوست شما کمک می کند تا کلاژن و الاستن بیشتری تولید کند. همچنین سلول های ضعیف را تقویت کرده و از پیری زودرس ساختار پوست جلوگیری می کند.


 4. رژیم غذایی سرشار از ویتامین C و A داشته باشید. به گزارش نیک صالحی این ویتامین ها برای پوست دور چشم و همچنین برای تقویت بینایی مفید است. این ویتامین ها تاثیرات مضر اشعه فرابنفش را به حداقل رسانده و بافت پوست آسیب دیده را درمان خواهد کرد.


 5. باید همیشه از مالیدن چشم ها خودداری کرد. این کار نه تنها باعث آسیب بافت پوست های حساس می شود بلکه گردش خون را در دور چشم کاهش می دهد. 6. هرگز آب را با شدت به سمت چشم ها نپاشید.


 7. اگر هر روز و یا گاهی از لنزهای تماسی استفاده می کنید ، باید از قطره های چشمی ضد خشکی چشم استفاده کنید. این قطره ها از نشست پروتئین در چشم ها جلوگیری می کند و به چشم و پوست زیر چشم اجازه نفس کشیدن می دهد.


 8. برای شستشوی صورت از شوینده های حاوی مواد شیمیایی بسیار زیاد استفاده نکنید. به گزارش نیک صالحی شما می توانید یک شوینده صورت گیاهی را برای مراقبت پوست دور چشم انتخاب کنید.


 9. هر روز مقدار زیادی آب بنوشید چرا که پوست را جوان نگه داشته و از لک جلوگیری می کند.


 10. در آخر، اگر شما از آن دسته هستید که روزانه از کامپیوتر یا لپ تاپ استفاده می کنید، باید در هنگام کار از عینک های آنتی گلر (ضد درخشش زیاد نور) استفاده کنید.


ادامه مطلب 10 توصیه برای محافظت از دور چشم